Cin Pilates

Sizleri CİN PİLATES'in uzman ekibin sunduğu "akıllı egzersizler" programı ile tanışmaya bekliyoruz.

Hamilelikte Pilates

Amerikan Doğum Mütehassısı ve Jinekoloji Üniversite (ACOG) ‘sine göre “ Düzenli pilates aktiviteleri hamilelik boyunca anne adayını fit tutup doğuma ve doğum ağrılarına hazırlaması için uygun ve yararlı hareketler zinciridir”

Hamilelikte yapılan pilates egzersizlerinin yararları nelerdir? 

Amerika’daki araştırmalara göre hamilelik süresinde fiziksel aktivite olarak pilates yapan kadınların daha fazla enerjiye sahip olduğu, daha iyi, daha güçlü hissettiği, daha az yağ aldığı gözlenmiştir.

Pilates egzersizlerinin Gebelik süresinde oluşabilen şeker riskini azalttığı, doğum süresinde ve bebek gelişinde oluşabilecek ateş komplikasyonlarının ve lohusalık stresinin önemli ölçüde düştüğünü belirtmişlerdir.

Ek olarak karın kasının uzamasından alt beldeki omurun doğal lordosunun artmasından dolayı oluşan ağrıları kestiği ,duruş bozukluğunu düzelten çalışmalarla kesin olarak bildirilmiştir. Önemli bir not olarak pilates egzersizlerinin osteoporosis ‘den kaçınmak için iyi bir egzersiz sistemi olduğu açıklanmıştır.

Özellikle direnç ile uygulanan pilates egzersizlerinin doğum öncesi veya sonrasında oluşabilecek kemik kayıplarını engellediği kanıtlamıştır.