Cin Pilates

Sizleri CİN PİLATES'in uzman ekibin sunduğu "akıllı egzersizler" programı ile tanışmaya bekliyoruz.

Cin Pilates

CIN PILATES 2005 yılında Çetin Cin ve eşi Pelin Peremeci Cin tarafından kuruldu.

Çetin Cin Kickboks’ ta Dünya şampiyonluğu ve boksta Avrupa şampiyonluğu olan eski bir sporcu, Pelin Peremeci Cin ise uzun yıllar klasik bale eğitimi almış bir dansçdır. Yaşadıkları sakatlıklar ikisini de pilatese yöneltmiştir.

Öncelikle çeşitli merkezlerden pilates dersleri ve hocalık eğitimleri almışlardır ancak sonra daha da ileriye gidip derin anatomi pilates eğitimi konusunda dünyada en önemli eğitimi veren STOTT PILATES® ile yollarını birleştirmişlerdir.

Çetin ve Pelin Hoca Pilates egzersiz bilgilerini, önceki tecrübeleri ile aldıkları eğitimlerle birleştirerek en üst seviyeye taşımışlardır.

Mat, Reformer, Cadillac, Chair Barrellerin başlangıç, orta derece ve ileri düzey eğitimlerine katılıp, imtihanlarını verip tüm dünyada hocalık yapma hakkını almış ve Ful Sertifikalı hocalar arasına katılmışlardır.

Bunun dışında ISP yani derin sakatlık ve anatomi eğitimlerini alıp rehabilitasyon pilates çalışmaları yapmaktadırlar.

Çetin ve Pelin Hoca Atletik Kondüsyon, Jumpboard , Hamilelik Pilatesi, Göğüs Kanseri, Parkinson, MS, Osteoporos, ve Golfçüler, Tenisçiler , Yüzücüler, dansçılar için Pilates seminerlerine katılıp bu konuda da dersler vermeye devam etmektedirler.

CIN PILATES’teki tüm eğitmenler Çağdaş Pilates gelişmelerini yakından takip etmekte ve her sene çeşitli Pilates ve Pilatesi geliştirebilecek her türlü eğitimlere katılmaya devam etmektedirler.


Çetin Cin ve Pelin Peremeci Cin'in Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

STOTT PILATES®’ e bağlı olarak, aşağıda belirtilen tüm kursların uluslararası öğretme hakkı imtihanı verilerek elde edilmiştir.

Yazılı ve pratik yapılan sınavlarda alınan ortalama puan 100 üzerinden 90 ile önemli bir başarı elde edilmiştir.

 • Ocak 2006 Atina, Yunanistan’da STOTT PILATES®’in yoğun Mat+ eğitimi. STOTT PILATES®, hocalar hocası Athina Vitori Pilates yer hareketleri ve rehabilitasyon egzersizleri. Örnek olarak bel fıtığı, skolyoz, kalça ve diz için ne yapılmalı vb.
 • Şubat 2006 Atina, Yunanistan’da STOTT PILATES®’in yoğun Reformer eğitimi STOTT PILATES®, hocalar Hocası Athina Vitori Dirençli Pilates makine egzersizleri. Güçlendirme çalışmaları, fitness egzersizleri ve rehabilitasyonda kullanımı.
 • Mayıs 2007 Budapeşte, Macaristan’da STOTT PILATES®’ in Yoğun Cadillac, Chair ve Barrel ‘ler eğitimi. STOTT PILATES®, hocalar hocası , Ulusal Macar balesinde baş dansçı Bokor Zsuzsanna.

Cadillac pilates hareketlerinin uygulanmasında ve önemli olarak sakatlık ve rehabilitasyonda pilates serilerine uygun çok fonksiyonlu bir pilates aletidir.

Chair, stabilizasyon sandalyesi. Basit ve zor hareketleri aynı alette daha stabil kalmaya alıştıran çalıştırmalar yapılabilmektedir. Kuvvet çalışmaları daha çok güç, denge ve atletik performanslara dayalıdır.

Barrel’ler şekil itibarı ile eyere benzeyen bu ekipmanlar 3 çeşittir. Ladder barrel, arc barrel, spine corrector.

Ladder barrel ve arc barrel , omurga hareketliliği , karın kasları, leğen kemiği etrafındaki kasların eşitlenmesi ve güçlendirilmesinde önemli bir yer tutar. Spine Corrector ise daha yüksek olduğu için isminden de anlaşılacağı gibi( omurga düzelticisi) diğer barreller’ e nazaran kişinin ihtiyacına yönelik farklı çalışmalar yapılabilen bir barreldir.

Sporcular, atletler, dansçılar, futbolcular seviyelerini ve güçlerini artırmak için tercih ettiği gibi zayıflıkları güçlendirmede de kullanılmaktadır.

 • Temmuz 2007 Istanbul, Cin Pilates’te STOTT PILATES®’in ileri derece(Advance) Mat, Reformer ve Cadillac, Chair ve Barrel ‘ler eğitimi. STOTT PILATES®, hocalar hocası Leslie Breverman. Yukarıda bahsi geçen eğitimlerinin hepsinin ileri derece ve zorluk derecesi yüksek eğitimleri
 • Kasım 2007 ‘de Amerika, Portland Oregon’da Injuries & Special Populations Kursu sakatlıklar ve özel durumlar kursu.     STOTT PILATES® Master Eğitmen, Dr. Melanie Bedyford Dinamik (duruş)postür, Rehabilitasyon prensipleri, spor takımları modelleri, Bağ dokuları güçlendirilmesi, kas yaralanmaları, kronik tendon yaralanmaları, eklem yaralanmaları ,Kemik sakatlıkları, gövde etrafındaki sakatlıklar derindeki kaslarla güç kaslarının ayrımı, lumbar ve leğen kemiği stabilizasyonu, leğen kemiği taban kaslarının kullanımı, Lumbar-leğen kemiği etrafının moto-kontrolü, alt bel ağrısı için iyileştirici çalıştırmalar, osteoarthritis (kemik enflamasyonu), omurga etrafı zayıf kasların kontrolü, bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun kaslarının güçlendirilmesi, boyun omurunun düzleşmesi ile oluşan ağrı veya fıtıklar, omurgasından ameliyat olanlara yapılması gereken çalıştırmalar, omuz etrafı anatomisi ve biyomekaniği. Omuz stabilizasyonu için çalıştırmalar, omuz sakatlıkları için özel egzersiz serileri, menisküs, diz, dirsek, el ve ayak bilekleri etrafı anatomisi, sakatlıkları için yapılması gerekenler.
 • Aralık 2007’de, Amerika, Oregon Portland’ da Jumpboard Reformer Kursu. STOTT PILATES®, hocalar hocası Leslie Breverman Pilates Reformer (makinası)’ına ek olarak monte edilen zıplama platformu. Cardio yönü kuvvetli güçlendirici egzersizler serisi. Balerinler, kayakçılar, jimnastikçiler, ekstrem sporlarla uğraşan kişilere yönelik.
 • 2011 Amerika, Oregon Portland’ta, Derin Anatomi Kursu. Dr.Melanie Bedyford. Fonksiyonel anatomi kursu Kasların spor yaparken önemi ve hareket kabiliyetleri gelişimi.
 • 2011 Amerika, Oregon, Portland’ da Atletik Koordinasyon Reformer Kursu STOTT PILATES, Master Eğitmen John Garey Pilates makinasında dirençli çalışmalar. Profesyonel sporcular amatör sporla ilgilenenler için yapılan ekstrem atletik çalışmalar. Yeteneği ve seviyeyi yükselten, güce dayalı seri egzersizler.
 • 2011 Amerika, Oregon, Portland ’da V2 Max+Reformer’da Golf Kondüsyonu eğitimi STOTT PILATES, Master Eğitmen John Garey V2 Max, Pilates reformer ile Cadillac aletlerinin birleştirilmiş hali ile oluşan çağdaş bir pilates makinası. Cadillağın barı, Reformer’ın da kendisi. Reformer’ ın hareketli yatağı, Cadillac’ ın Kulesi aynı anda kullanılarak egzersizlerde çeşitlilik veriyor.
 • Alınan eğitim, Özelikle direk tenisçilere, golcülere, futbolculara güç sağlayabilecek ileri antremanlar. Ekstra Yatak haline gelerek de Cadillac’taki diğer egzersizlerle derin sakatlıklara yönelik çalışmalar bilgisi.
 • 2011 Amerika, Oregon , Portland’ da Golfçüler için Mat eğitimi. STOTT PILATES, Master Eğitmen John Garey Profesyonel veya amatör golfçülerin pilates yer egzersizlerini ağırlık topları kullanarak kuvvetlenmesini sağlamak. Gücün doğru kullanımı. Amaç kişilerin oynarken verimliliğini arttırmak.
 • 2011’de Amerika , Oregon, Portland ’da Göğüs Kanseri için Rehabilitasyon kursu STOTT PILATES, Master Eğitmen Dr. Melanie Bedyford Amerika’da çıkan son verilerin meme kanserinde pilates’ in önemi ve meme kanseri geçirmiş, kemoterapi görmüş hastalara için gereken pilates çalışmaları ile dikkat edilmesi gereken noktalar.
 • 2011 Amerika, Oregon, Portland ’da Osteoporosis ‘i yönetme kursu. STOTT PILATES, Master Eğitmen Dr. Melanie Bedyford Kemik erimesinde pilates çalışmalarının önemi ve yararları ile egzersizler serileri. Önemle bu hastalarda yapılmaması gereken hareketlerin bilinci.